Kopírky 

(kopírovací technika)

Kopírovací stroje se staly nepostradatelnou součástí našeho každodenního života.
Kopírovací technika nebo-li kopírky představuje tiskové systémy, které mají základní funkci především v digitálně zpracovaném kopírování. Skoro všechny kopírovací stroje jsou převážně vybaveny standardně - tiskové moduly, skenovací moduly. Dá se říci, že plnohodnotně vynahrazují laserové tiskárny,  faxy nebo vysokorychlostní skenery. Nahrazují skoro veškerou kancelářskou techniku. Všechny tyto funkce u kopírovacích strojů jsou dostupné prostřednictvím počítačové sítě. Kopírky jsou multifunkční zařízení.

Kopírky fungují na všeobecně jednodchudém a známém principu - přitahováním opačných nábojů. Na válci, nebo-li na speciální vrstvě válce se vyrobí obraz toho co bychom rádi okopírovali. Nabitá místa přitáhnou opačně nabité nebo i neutrální částice toneru a na válci se utvoří obraz materiálu, který kopírujme. Ten se stejným způsobem okopíruje na papír a pak přichází na řadu poslední proces kopírování a to je  žehlení, které se utváří pomocí tepla.
obrázek 1


Odkaz na dané téma ve vyhledávači.                                                                                            Autor stránek: Kristýna Linhartová klinhart@students.zcu.cz Ověřit v XHTML 1.0 Strict                                                                                                            při rychlosti internetu 64kB/s se stránka načte za 0,65s
Ověřit CSS

odkaz na druhou stranu
odkaz na třetí stranu