Vítejte na webu na předmět IGD!

Úvod

Rozhodla jsem se, že tento web použiji pro to, abyste se dověděli něco o Panamském průplavu a měli aktuální informace, co se v Pamamě zrovna děje.

Jak to všechno začalo?

1.Stáž

V létě jsem strávila krásné dva měsíce v Pamamě, kde jsem pracovala a i hodně cestovala. Moje stáž byla geodetická a nebudete tomu věřit, ale pracovala jsem přímo na nových zdymadlech Panamského průplavu.

2.A co teď

Těsně před odjezdem domů, jsem dostala pracovní nabídku od firmy BOSCH, že bych se mohla podílet na instalaci veškerých hydraulických komponentů a nahlédnout tak do řízení obrovského projektu. Představte si, být součástí největšího projektu na světě! Rozhodla jsem se, že takovou příležitost si nemohu nechat ujít. To znamená, že tato stránka vzniká (sice se zpožděním - tím se omlouvám, ale v době deadlinu jsem strávila 10 hodin na letišti) v Panamě.

Kde pracuji?

Panamský průplav

V současné době beží nový projekt na rozšíření průplavu. Hlavním cílem expanze je rozšířit kapacitu současného kanálu, která se dotýká přímo mezinárodního námořního obchodu. To pomůže, aby byla zachována konkurenceschopnost kanálu a hodnota námořní trasy přes Panamu. Třetí sada zdymadel je velmi důležitou součástí rozšíření. Skládá se z výstavby nových plavebních komplexů v stranách Tichého a Atlantského oceánu. Je to určeno pro lodě, které jsou ještě větší než současná zdymadla. Každý komplex zdymadel bude mít tři komory. Každá komora nových zdymadel ušetří vodu z řek, tak že bude znovu využívat 60 procent vody používané při každém průjezdu lodi.

K nalédnutím mám kompletní výkres nového kanálu. Stačí sem kliknout

Již před časem se o rozšiřování průplavu mluvilo. Článek obsahuje i video.

Nová zdymadla jsou 18,3 hluboká 55 m široká 427 m dlouhá
Nádrže 5,5 m hluboké 70 m široké
Spotřeba betonu (obě strany) 4,3 milion m2
Statická mapa

Takhle vypadá stavba z blízka. Na mapě je vidět, jak jsou jednotlivé komory uspořádány a jak daleko máme kancelář.

Odkaz na stazeni KML souboru Zde

Jeden z typů, kam vyrazit na výlet.

Odkaz na mapu

Můžete zjistit, jak dlouho Vám bude trvat cesta z mého bydliště např. do centra.

Odkud:

Ajax

WMS

Kontakt

Lenka Halasová

E-mail

twitter.com/lhalasova

Valid XHTML 1.0 Strict

© 2014 Lenka Halasová