Richard Lipka, ZČU

 Vítejte na mé stránce. Najdete zde pár základnách informací o mě a o tom na čem pracuji. Měli byste zde najít (snad) všechno, co o mě potřebujete vědět. A pokud ne - nebo se na něčem chcete domluvit, ozvěte se mi na školní mail - lipka@kiv.zcu.cz

Co dělám

V roce 2007 jsem ukončil inženýrské studium v oboru Informatika a výpočetní technika na Západočeské univerzitě, s diplomovou prací zaměřenou na úpravy dopravního simulátoru JUTS (oceněna stipendiem Plzeňského kraje). Protože mi to připadalo zajímavé, pokračoval jsem na stejném místě i s doktorským studiem, a v roce 2011 úspěšně obhájil disertační práci porovnávající různé metody dynamického řízení dopravy. 

V současné době pracuji na Katedře informatiky a výpočetní techniky na ZČU a zabývám se možnostmi využití simulace pro testování software, generováním testovacích dat a vyzualizací rozsáhlých dat. Jsem členem výzkumné skupiny ReliSA, zabývající se spolehlivými softwarovými architekturami. 

Můžete se podívat na aktuální informace o mé výuce, materiály pro studenty jsou k dispozici buď na těchto stránkách nebo (v lepším případě) na univerzitním courseware. V případě zájmu o BP, DP nebo školní projekt se také můžete podívat na témata, která nabízím. 

Kdo jsem

Narodil jsem se v Plzni, v roce 1983 a od té doby tady vytrvale zůstávám. Někdy v deseti letech jsem se dostal na dětský tábor ve Vidžíně a k vlastnímu překvapení ho teď již několik let organizuji. Krom toho že se s oblibou  hrabu v počítačích jsem díky svým rodičům přičichl i k józe, takže na mě občas můžete narazit jak stojím někde na hlavě nebo se snažím dostat si nohu za ucho. 

Last edited: February 08, 2018, 09:33
nach oben