Zumba KRASLICE

Zumba® Fitness

Zumba® je taneční fitness lekce inspirovaná latinskoamerickou hudbou a latinskoamerickými tanci. Kombinují se taneční prvky z rychlých a vášnivých tanců, jako je salsa, merengue, cumbia, reggaeton (v pokročilých kurzech i flamenca, quebradity či tanga či socy) s efektivními posilovacími cviky. To celé se zakomponuje do sestavy a v kratších či delších intervalech opakuje, navíc za doprovodu energické a motivující latinskoamerické hudby. Zumbě se také říká „zamaskované cvičení“, protože lidé si ani neuvědomí, že cvičí.

Zakladatelem zumby je věhlasný kolumbijský fitness trenér a choreograf Alberto „Beto“ Perez. Na zumbu vlastně přišel úplně náhodou v devadesátých letech. Jednoho dne dorazil na svou hodinu aerobiku, ale zjistil, že si zapomněl kazetu s hudbou. Začal improvizovat na latinskoamerickou taneční hudbu, kterou měl u sebe a lidé si přáli opakování. Alberto Perez založil později s přesunem z Kolumbie do USA v roce 2001 organizaci Zumba Fitness LLC, která zaštiťuje Zumbu celosvětově.

Jedna lekce zumby většinou trvá jednu hodinu. Na začátku je potřeba tělo rozehřát a rozcvičit, proto pomalejší hudba a sestava. Postupem času se tempo zrychluje a kroky jsou o něco náročnější, potom si opět odpočinete u pomalejší písničky. Úspěchem zumby je totiž střídání pomalejšího a rychlejšího tempa, díky čemuž se do cvičení správně zapojí všechny svaly i partie a dochází k řádnému spalování tuků

Ověřit licence insturktora

Rozvrh ZDE

Zumba Sentao

Ověřit XHTML 1.0 Strict