Novinky na trhu s LCD a plazma televizemi

Nejlepší HDTV roku 2008

jo

High Definition TV je nastupujícím standardem digitální televize, který nadchne nejen milovníky domácího kina. Televize s vysokým rozlišením nabízí vysokou kvalitu obrazu, která vyniká ostrostí a sytostí barev. Další technologickou výhodou je vysílání s prostorovým zvukovým signálem 5.1. Od konce 20. století máme možnost sledovat strategické kroky výrobců HDTV televizí. Každým rokem připravují nové modely, zavádějí nové technologické poznatky do procesu výroby a zákazníci tak mají širší možnost výběru. Staré modely střídají nové a rok 2008 není výjimkou.

PIONEER uvádí na trh plazmové televize Kuro a model PDP-5020FD, které si vaši pozornost určitě zaslouží. Společnost se zaměřila na zpracování černé barvy a dosáhla jedinečných výsledků. S úhlopříčkou 50” a maximálním rozlišením 1920x1080 pixelů tak máte příležitost si vychutnat ještě kvalitnější obraz. Barvy jsou syté a jejich podání je velmi realistické. Kvalitu obrazu nesníží ani vnější podmínky. Konkrétně byla vylepšena ochranná antireflexní vrstva, regulátory kontrastu a osvětlení. Plazma PDP-5020FD v typickém černém designu má hned několik výhod, ale tou největší je zpracování a podání barev. Jedinou nevýhodou je tak vysoká cena.

Společnost PANASONIC uvedla plazmovou televizi s označením Viera TH-50PZ800U, která rozhodně v kvalitě na svého konkurenta Pioneer Kuro mnoho neztrácí. Zpracování černé barvy, které je skutečně alfou a omegou kvalitního obrazu, patří k těm lepším. Kritici hodnotí model jako jeden z nejvydařenějších, přesto nezapomínají upozornit na lepší potenciál HDTV televizí. S designem výrobci také příliš neohromili, neriskovali a pokračovali v tradiční černé barvě rámu. Ovládání televize vás potěší, je velmi přehledné a také intuitivní. Televize disponuje také tlačítkem Game mode, který ocení především hráči počítačových her. Přechody snímků budou jemnější a obraz tak plynulejší. Luxusní televize od společnosti Panasonic vám zaručí neobvyklý zážitek se skvělou 50" uhlopříčkou a 1080p rozlišením.

Model SAMSUNG LN52A650 se zdá hned na první pohled něčím netradiční. Černý rám, který je zvýrazněný červeným pruhem, má rozhodně své kouzlo. A vynikající design není jedinou předností této 52” LCD televize. Kvalitní obraz není dnes příliš přesvědčivým argumentem, a tak se Samsung snaží televizím dodat další uživatelské funkce, třeba přímé zobrazování počasí a aktualit. Významnou předností tohoto modelu oproti LCD televizorům stejné úhlopříčky je úspora energie. Samsung LN52A650 je televize s perfektním obrazem, plynulostí přechodů snímků 120 Hz obnovovací rychlostí a designem, který nemá obdoby. Jestli máte rádi výjimečné produkty, pak je tento model přímo pro vás.

------------------------------------------------------------------------------------------------

Nejtenčí LCD televize

op

Nejtenčí LCD televize v sobě neskrývají jen stylový design, ale jde především o technologický pokrok od výrobců. Rok od roku tak můžeme sledovat předhánění společností vyrábějících ploché televizory a jejich snahu neustále zeštíhlovat LCD televize. Důvodů, proč výrobci pracují na nejtenčích LCD je hned několik. Přání zákazníků je pro výrobce nejdůležitější – a zákazníci si přejí stylový televizor, který šetří co nejvíce místa, je přenosný, lehký a především tenký. Výrobci plazmových televizí neustále vyvíjejí tenčí obrazovky, a tak se stala práce na zeštíhlení LCD televizorů jednou z priorit. V posledních měsících navíc sílí tlak od dosud neznámého konkurenta – tím jsou televizory s OLED displeji. Jedná se o výzkum a uplatnění technologie, která by mohla v budoucnu nahradit LCD televize. Někteří výrobci však stále nevěří v široké komerční využití OLED televizí, především kvůli problémům realizace větších úhlopříček nebo nízké životnosti.

Společnost BenQ CORPORATION, která klade důraz na nadčasovost svých produktů, představila na počátku roku 2008 LCD TV s označením V2400W. Tato 24” LCD televize se může pochlubit prestižní mezinárodní cenou za design „iF Design Award“. Inovace v designu a technologiích také přináší maximální tloušťku televize 62 mm, váhu pod sedm kilogramů, dynamický kontrast 4000:1, plnou podporu FULL HD, dotykové ovládání, přednastavené režimy zobrazení a rychlost odezvy pouhých 2 ms (šedá-šedá), resp. 5 ms. Velmi kvalitní obraz, ostrý obraz, neslábnoucí barvy, jemné přechody a nejen to můžete očekávat od tohoto modelu. LCD V2400W představuje perfektní kombinaci lifestylového designu a nejmodernější technologie v koncové ceně nepřesahující pouhých deset tisíc korun.

Společnost SHARP se již vyjádřila ohledně OLED televizorů - jejich prioritou nadále zůstávají LCD televize. Investice se budou týkat především rozšíření velikosti úhlopříčky a celkového zaštíhlení. Sharp série AQUOS přináší mnohé technologické novinky, produktová řada AQUOS X si klade za cíl dosažení co možná nejtenčího televizoru. Na počátku roku 2008 byly představeny tři modely, a to LC-46XJ1-B, LC-42XJ1-B a LC-37XJ1-B. Tradiční černý design je oblíbený. Úzký rám televizoru chválí i kritici. Šířka nepřesahující 3,5 cm v nejširším místě působí velmi efektně. Televizory s Full HD rozlišením 1920 x 1080 pixelů jsou vybaveny 120 Hz frame konverzí a pro zkvalitnění obrazu bylo zavedeno dvanáctibitové BDE renderování barev. Modely jsou také vybaveny držákem pro montáž na zeď. Na stěně působí velmi elegantním a harmonizujícím dojmem také díky propracovanému designu na hranách a zadní straně televizoru.

Při výběru nové LCD televize nemusí hrát její šířka hlavní roli. Navíc, jste-li doposud zvyklí na tradiční CRT televizory, bude vám jakýkoli LCD model připadat velmi tenký. Rozdíl mezi šesticentimetrovou obrazovkou a její o polovinu tenčí konkurencí vám pak může přijít zanedbatelný. Jestli si oblíbíte tenké televize, pak si určitě prohlédněte také plazmové televize. Zatímco dochází k neustálému rozšiřování úhlopříčky, opačná tendence je u šířky plochých televizorů. Bude přinejmenším zajímavé sledovat poměr těchto dvou rozměrů i do budoucna.

------------------------------------------------------------------------------------------------

Největší plazma na světě už má 150 palců, plazma vrací úder, CES

po

Největší plazmová televize na světě opět trhá rekordy a její úhlopříčka je už neuvěřitelných 150 palců! Na Consumer Electronics Show v Las Vegas tuto televizi uvedl - kdo jiný než PANASONIC. Je velká jako 9 běžných 50" televizí a její rozlišení je čtyřnásobek běžného FULL HD rozlišení - tedy 2160 x 4096. Samozřejmě tato plazma není určená pro běžné spotřebitele :-). Právě Panasonic, který nedávno rozhodl přestat používat původní název Matsushita, uvedl další převratné novinky ve výrobě plazmových televizí pod souhrným názvem "Double Efficiency Technology". Díky novým výrobním postupům bude možné výrábět plazmové televize podstatně tenčí (pouhých 2,5 cm!), lehčí (až o polovinu oproti současným modelům) a díky této technologii bude také snížena spotřeba plazmových televizí až o 50 %! Kromě toho mají tyto televize nulový obsah rtuti a olova a trvanlivost plazmových televizí má být prodloužena až na 30 let. Nová továrna Panasonicu by pak měla být největším výrobcem plazmových televizí na světě. Produkce těchto nových typů televizí by měla být spuštěna už v roce 2009.

Panasonic také uvedl nový systém bezdrátového přenosu signálu Wireless 1080p, díky kterému nemusíte k televizi připojovat žádné kabely - obraz je totiž přenášen bezdrátově. Zařízení je tak výkonné, že dokáže přenášet i obsah v rozlišení FULL HD.

Na Consumer Electronics Show v Las Vegas ale také výrobci televizí hojně oznamovali spojení s poskytovateli obsahu. Po připojení televize k internetu nebo ethernetu tak můžete na televizi prohlížet různý obsah bez nutnosti toho, abyste připojovali počítač. Vše má být tedy snadné a srozumitelné naprosto pro každého. Sharp oznámil, že na jeho televizích bude možné zjišťovat počasí, kurzy akcií a prohlížet kreslené vtipy, Samsung oznámil partnerství s americkým deníkem USA Today a Panasonic dokonce říká, že bude možné na jejich televizích prohlížet videa z You Tube a obrázky uložené na internetových albech Google Picasa.

Již před časem také oznámili spojenectví při výrobě LCD televizí také společnosti Toshiba a Sharp. Zatímco bude Toshiba kupovat od Sharpu LCD panely, naopak Sharp bude nakupovat od Toshiby její elektronické součástky. Dohoda byla zřejmě uzavřena kvůli zvýšení efektivity výrobního procesu. Pokud se totiž bude každá společnost věnovat jen určité části výroby, mělo by dojít ke snížení nákladů a tím také ke snížení ceny pro nás - zákazníky.

------------------------------------------------------------------------------------------------

LCD televize Sharp AQUOS LC-65SE94U

yx

Společnost SHARP nadále pokračuje ve vývoji a zdokonalování LCD technologie a její snaha přináší na trh ještě větší, ještě lehčí a ještě krásnější televize. Užší rám okolo obrazovky, zkosené hrany, několikacentimetrová šířka, ostré a přirozené barvy - to vše jsou výhody této televize.

Aquos série SE94U představuje nový standard velkoplošných LCD televizí. Nový design šetří místo a zároveň rozšiřuje obraz, černá barva doplněná šedými čtverci na rozích je velmi elegantní a televizor Sharp LC-65SE94U se tak stává také módním doplňkem. Stylový LCD televizor vyniká především kvalitou obrazu. Vysoký kontrast vám umožní vidět barvy, které neslábnou ani při těch nejostřejších vizuálních efektech. S podsvícením pěti vlnových délek bylo dosaženo širšího spektra barev a jejich větší zářivosti. Sytost je zajištěna panelem, který dokáže zobrazit až bilion barev. Společnost Sharp vyrábí jako jedna z mála své vlastní panely, které jsou v porovnání s některými jinými výrobci poněkud matnější. To jim dává výhodu neslábnoucích barev i v pozorovacím úhlu 176°. Rychlou dobu odezvy, která je na hranici 4 ms, ocení nejeden herní nebo filmový fanoušek. Čeká vás nádherně čistý obraz i při sledování sportovních utkání nebo třeba automobilových závodů. Obnovovací frekvence je 120 Hz, což opět přidává na plynulosti obrazu a poskytuje to ty nejjemnější přechody. Televizory jsou vybaveny technologií 24p (24 snímků za vteřinu). Typ LC-65SE94U obsahuje také technologii AQUOS Net. Pomocí ethernetového portu můžete sledovat videa, aktuality nebo předpověď počasí. AQUOS Net dále využijete při řešení problémů. Servisní pracovníci vám mohou asistovat online. Nemůžou chybět ani 3 HDMI porty, s nimiž přehrávání filmů z počítače, herní konzole či mechaniky nebude činit žádný problém. Dále dva HD video vstupy, vše kompatibilní s rozlišením 1080p. Vysoký jas, konkrétně 450 cd/m2 umožňuje postavit televizi kamkoli, klidně i v blízkosti okna. Obraz totiž zůstává stále jasný a ostrý. O zvuk se postarají dva reproduktory na spodní straně televize s výkonem 15 a 15 W.

SHARP LC-65SE94U je luxusní LCD televize s úhlopříčkou 65 palců, která dokázala skloubit ty nejnovější technologie ve velmi lákavém designu. Společnost Sharp se nesoustředí jen na výrobek samotný, ale pozornost směřuje i ke službám. Váš přístup k zákaznickému servisu je rozšířen cestou AQUOS Net technologie. Dalším lákadlem je pak nedávné prodloužení záruční doby ze dvou na tři roky. Tento televizor jistě nenajdete v každé domácnosti, ale i tak si díky kombinaci nejmodernějších technologií, revolučního designu a unikátních služeb zajistí své místo na trhu.

------------------------------------------------------------------------------------------------

Plazmová televize Pioneer s FULL HD rozlišením

abcd

Společnost PIONEER v říjnu uvede nový model plazmové televize s rozlišením FULL HD (1920x1080). Pioneer dosud prodává modely s rozlišením HD, tedy 1024x768 u 42" a 1365x768 u 50" řady Elite Kuro (viz obrázek - plazmová televize Elite Kuro 50"). Nové modely s FULL HD ale nebudou nejlevnější. Pioneer je hodně drahá značka a nové 50" a 60" plazmové modely by se měly prodávat v Japonsku za hodně vysoké ceny cca 120.000 a 170.000 Kč. Samozřejmě po nějaké době ceny těchto televizí zřejmě klesnou.

Díky Full HD je možné sledovat pořady v tom nejvyšším možném rozlišení. Samozřejmě aby bylo dosaženo takto kvalitního rozlišení, musí být v něm také zdroj signálu. V tuto chvíli to jsou hlavně disky HD DVD a Blu-ray disky. Naopak televizní signál (hlavně digitální Tv v ČR) je šířen v rozlišení nižším. Takže pokud budete chtít převážně sledovat televizní program, toto vysoké rozlišení se vám nevyplatí.

------------------------------------------------------------------------------------------------

Sony postupuje ve vývoji technologie OLED displejů kupředu

abc

Sony pokračuje ve vývoji technologie OLED displejů a ve spolupráci s firmou Indemitsu se jí podařilo zlepšit kvalitu obrazu. Nyní už zcela reálně může uvažovat o OLED televizích jako nástupcích LCD. Dosud jsme byli svědky OLED technologie pouze u mp3 přehrávačů, mobilních telefonů či kamer, budoucnost nám však otevírá dveře i k širokým úhlopříčkám. Potenciál této technologie je obrovský, dokáže zobrazovat více jak 16 milionů barev, má vynikající zorný úhel, vysoký kontrast a jas a také rychlou odezvu. Protože není třeba podsvícení, spotřeba proudu značně klesá a kvalita obrazu je zachována i za denního světla. Sony již na trh uvedla 11“ model XEL-1, který je 3 mm tenký a nabízí velmi kvalitní obraz. Přesto trpí menší životností, která se stala hlavním argumentem proti této technologii. Viceprezident SONY Randy Waynick však věří v budoucnost OLED technologie jako nástupci nejen LCD televizorů, ale hovoří především o celkovém zvýšení standardu kvality obrazu. OLED televizory redukují vytváření odstínů černé a dosahují ostrosti přes 1 000 000:1. Nový model s úhlopříčkou 27”, 10-bitovým zpracováním barev a plným HD rozlišením 1920 x 1080 dává možnost lepšího zážitku. Samsung i Panasonic věnují OLED televizorům patřičnou pozornost, avšak stále na poli prototypů. Nově se připojil druhý největší producent LCD televizorů společnost LG, která prozatím sleduje vývoj trhu pro naplánování svých strategických kroků. Naopak Sharp se stále bude věnovat LCD a jeho zlepšování, v OLED svoji konkurenci rozhodně na příští roky nevidí. Argumentuje nízkou životností televizorů (protiargumentem je nižší cena, součástky nejsou tak drahé jako pro LCD) a problematikou velkých úhlopříček. Technologie plochých televizí jde velkými kroky kupředu. Také každým rokem společnosti investují velké částky do jednotlivých oblastí výzkumu. Sony se nyní zaměří právě na technologie modulů OLED televizí středních a velkých úhlopříček, od kterých v budoucnu očekává velkou konkurenceschopnost s LCD televizemi. 27” OLED rozhodně není posledním slovem SONY. Jejich cílem je široké komerční využití produktů s touto slibně vypadající technologií.

------------------------------------------------------------------------------------------------

Televize PANASONIC TH-65PZ800E

ZPĚT NA HLAVNÍ STRÁNKU

Ověřit XHTML 1.0 Strict
Ověřit CSS