Therion znovu na vrcholu!

zleva
zleva: Kristian and Johan Niemann, Christofer Johnsson

Po více, než dekádu se hovoří o Therion v superlativech pro jejich schopnost kombinovat metalu s prvky klasické hudby.
Kapela je jednoduše mistrem ve spojování metalových rifů, symfonických aranžmá, operních chórů, i sólových vokálů.
Díky tomu vznikají epické, barvené a komplexní kompozice.
Jejich nová nahrávka, dvojalbum Sirius-B Lemuria toto mínění opět potvrzuje. Například skladby Blood Of Kingu, Son of the Sun, Typhoon, Call Of Dagon, Lemuria se vskutku vydařily. Atmosféra, melodie vše s typickým rukopisem Therion. Některé skladby svým propojením symfonična a metalu, se přímo hodí do filmových soundtracků(Threee Ships Of Berik, The Khlysti Evangelist). Pracovalo na nich 170 muzikantů a zpěváků, nahrávání probíhalo děvět měsíců.
Kapela byla založena v roce 1987 Christoferem Johnssonem pod názvem Blitzkrieg, o rok později ji přejmenují na Therion. Nahraje pár demosnímků. V období 1991 vydá debut Of Darkness, ovšem do roku 1994 hrají death metal a revoluční se stává až album Lepaca Kliffoth v roce 1995, které kromě death metalu, nabízí prvky orchestrální hudby i heavy metalu.Velký průlom nastal s albem Theli prodalo se ho milión kusů, je na něm už jasně naznačena cesta a poznávací prvky kapely, které se zachovaly i do dnešních dnů. Album Vovin v roce 1998 se prodávalo ve světě a hlavně v Německu skvěle(125 000 kusů). Pak nastaly problémy se sestavou.
V roce 2000 přichází bratři Niemannové(Kristian-baskytara,Johan-kytara) podílí se na desce Deggial, ale ta nesklidila  příliš pozitivní ohlas. 2001 vydají  koncepční album Secrets Of Runes, které se tématicky zabývá severskou mytologií, zejména stvoření světa. Tato deska už byla přijata lépe, o rok později k patnáctému výročí kapely nahrají živé 2CD Live In Midgard.  Poté začnou psát materiál na novou desku(Sirius B/Lemuria), která je pro ně dalším krokem na cestě k dosáhnutí vrcholu symfonicko metalového Olympu. 


OFICIÁLNÍ STRÁNKY SKUPINY:THERION

          Tracklist Sirius B      
                             
1.Blood Of Kingu
2.Son Of The Sun
3.The Khlysti Evangelist
4.Dark Venus Persephone
5.Kali Yuga Part1
6.Kali Yuga Part2
7.The Wonderous World Of Punt
8.Melek Taus
9.Call Of Dagon
10.Sirius B
11.The Voyage Of Gurdjieff

druhastrana | tretistrana | validuj | autor