Anketa - hodnocení kvality obrázků.

Zdravím,

jmenuji se Lukáš Svoboda a chtěl bych Vám poděkovat, že jste se rozhodli pomoci s hodnocením výsledků k mé bakalářské práci. Práce byla vyvíjena s odbornou pomocí a hlavně nápadem pana Ing. Josefa Kohouta, Ph.D.. Jedná se o ztrátový formát obrázků, který zabírá klidně i 30x méně než nejrozšířenější JPEG (při kvalitě 85%). Záleží na programovém nastavení kvality výsledného obrázku, počtu objektů v obrázku a jejich plastičnosti (obecně u obrázků, které nemají moc členitý povrch objektů a jejichž objekty mají větší plochy stejné barvy dochází k lepší komprimaci).

Následující formulář vyplňte podle Vašeho uvážení a příslušných otázek na každé stránce. Jsou-li v některých otázkách uvedené procenta vztažené k velikosti, jedná se o rozdíl výsledných velikostí obrázků uložených v mém formátu. Tzv. je-li uveden 30% rozdíl velikostí, znamená to, že rozdíl velikostí (dat, které zabírá obrázek na disku) dvou zobrazených obrázků je zhruba 30%. Tzv pokud jeden zabírá 1KB, druhý zpravidla 1,3KB. Tyto údaje jsou uváděny, protože se jedná o ztrátový formát obrázku, a jak to zpravidla bývá u ztrátových kompresních formátů se bere důraz hlavně na výslednou velikost souboru (v našem případě obrázku) a daleko menší je kladen důraz na kvalitu.
Pokračujte vždy stiskem tlačítka "Další" až na konec ankety (v prvém případě klepnutím na tlačítko "Zahájit tuto anketu").

Pokud si najdete čas, prosím vyplňte i podobnou anketu kolegy Jaromíra Staňka - klepnutím buď dole na jeho příslušné jméno, nebo tlačítkem na konci ankety "Přejít na další anketu". V současné době anketu teprve dodělává, proto není k dispozici (zkuste to později znovu).

Pokud by Vás zajímalo více informací k dané práci, kontaktujte mě na adrese : svobikl@students.zcu.cz.

Počet stránek ankety je 19. Před zahájením ankety vyplňte, prosím, následující údaje.

Povinné údaje
Muž
Žena
© 2011 Jaromír Staněk, Lukáš Svoboda