Homepage neboli domácí stránka
Ota Kéhar

Seznam webových stránek, na kterých jsem pracoval, spolupracoval nebo pracuji....
jedná se spíše o rozcestník na servery, kde jsem něco vytvořil, než skutečnou homepage
kdyby vás zajímalo více (layout stránky, (x)html, javascript, php či mysql), ozvěte se

Astronomický koutek

home.zcu.cz/~kehar/astrokoutek/

Nepravidelně aktualizované stránky s informacemi o viditelnosti planet sluneční soustavy. Stránky také obsahují fotogalerii snímků, které jsem osobně pořídil pomocí dalekohledu, který vlastním.

Astronomický koutek

Hvězdárna v Rokycanech

hvr.cz

Zatím jeden z posledních projektů (rok 2007), na kterém jsem pracoval (od layoutu stránky až po realizaci redakčního systému a obsah stránek) a na kterém pracuji dále, zejména co se obsahu a aktuálnosti stránek týká. Vše běží na php a data (texty i obrázky) jsou uložená v mysql databázi. Nemusím asi zdůrazňovat, že všechny stránky jsou html a css validní.

HvR

Západočeská pobočka ČAS

www.astro.zcu.cz

Členem pobočky jsem od roku 2000. Na přelomu roku 2006 a 2007 jsem vytvořil nové stránky pobočky, které obsahují spoustu zajímavostí. Jsou postavené na php a veškeré informace jsou uložené v databázi (obrázky i text). Správa stránek je možná prostřednictvím Redakčního systému mojí výroby. Krom jiného je k dispozici vyhledávání nebo RSS kanál.

ZpČAS

Kalendář akcí

www.astro.zcu.cz/kalendar/

Kalendář akcí je aplikace používaná organizacemi západočeská pobočka ČAS, Hvězdárna v Rokycanech a Hvězdárna a planetárium Plzeň. Nachází se zde informace o akcích, které tyto organizace pořádají.
Je to můj první pokus (to se píše rok 2004) o php a mysql, snad uspěšný...

Kalendář akcí

Astronomia

astronomia.zcu.cz

Projekt Katedry obecné fyziky FPE ZČU v Plzni pod vedením RNDr. Randy. Spolupracuji již od roku 2000. Projekt se skládá ze tří částí. První částí jsou planety sluneční soustavy, kde jsem zpracovával planety Mars a Jupiter. Druhá část obsahuje informace o plošných objektech vzdáleného vesmíru - mlhovinách, hvězdokupách, galaxiích. Zde jsem měl na starosti témata Naše Galaxie, hvězdokupy a galaxie. Poslední část se věnuje hvězdám.
Server je zrcadlen na serveru České astronomické společnosti na adresách planety.astro.cz, objekty.astro.cz a hvezdy.astro.cz.

Stránky v roce 2007 proběhly výraznou inovací a kompletní přeměnou do redakčního systému. Nyní kompletně běží na php, data jsou v databázi mysql a vše se to zobrazuje pomocí validního xhtml a css.

Na přelomu 2008 a 2009 vznikla další část, tentokrát věnována astronomické fotografii.

Astronomia

© 2007 Ota Kéhar