vn-emc
Měření VN
Měření v oblasti VN
Laboratoře vysokého napětí se nachází v objektu halových laboratoří strojní fakulty, kam byly přestěhovány již v roce 1996. Stěžejním vybavením laboratoří je transformátorová kaskáda, zdroj atmosférických impulzů nebo bezvýbojový transformátor.
Měření EMC
Měření v oblasti EMC
Specializovaným pracovistěm určeným k měření a testování v oblasti vysokofrekvenčního rušení je bezodrazová komora, jejíž výstavba byla dokončena v létě roku 2004. Komora se nachází v suterénu budovy FEL. Zde jsou umístěny také dvě akustické komory – bezodrazová a dozvuková, spadající pod KET.
Výuka
Výuka
V oblasti vzdělávání zajišťujeme výuku dvou specializovaných předmětů TVN a EMC a dále čtyři předměty z oblasti bezpečnosti práce v elektrotechnice. Každým rokem pak vypisujeme více jak třicet témat bakalářských a diplomových prací.
Výuka
Ostatní aktivity
V rámci hospodářské činnosti poskytujeme služby především v oblasti měření a testování EMC elektrických zařízení a dopravních prostředků. Zkušební postupy máme akreditovány ČIA, přitom se i nadále snažíme naši nabídku postupně rozšiřovat o další zkoušky. V oblasti vysokého napětí to je především měření částečných výbojů pomocí analogové i digitální techniky.
Kontakty
Kontakty
Společné kontaktní údaje našeho pracoviště jsou:
ZČU v Plzni
KEE
Univerztiní 8
306 14 Plzeň
tel/fax: 377 634 192

Seznam jednotlivých pracovníků, úřední hodiny, telefonní čísla a e-mailové adresy naleznete na stránce kontaktů.
Další odkazy
Aktuálně
4.4. Ke stažení: podklady
z kurzu ke státnicím pro ELE, část elektroenergetika
(2 MB).

3.4. Ke stažení: podklady
pro studium předmětu EMC (4,5 MB).

6.3. Ke stažení: podklady
z kurzu ke státnicím pro KoE, část zkraty (270 kB).

27.1. Ke stažení: podklady
z kurzu ke státnicím pro KoE, část energetika (13,3 MB).

K přípravě na testy využijte odkazů na stránkách předmětů BPRE, EKV, OEK a ZBP, kde si můžete stáhnout soubor předpisů z oblasti bezpečnosti práce v elektrotechnice.